כל מה שרציתם לדעת על השכרת רכב: מסחרי, פרטי, לימוזינה

השכרת רכב מסחרי

חברות רבות זקוקות לרכב מסחרי כחלק משגרת העבודה היומיומית, כמו גם אנשים  פרטיים שצריכים מדי פעם לנייד ציוד ורהיטים שלא יכולים להתאים לרכב פרטי. רבים נרתעים מהשכרת רכב, במיוחד כשמדובר ברכב מסחרי, כשהסיבה לכך לא באמת ברורה. השכרת רכב מסחרי נעשית בשתי צורות: השכרה לטווח ארוך או השכרה על בסיס יומי. השכרה לטווח ארוך מתאימה לבעלי עסקים שרוצים להימנע מבירוקרטיה והתעסקות בביטוחים, תיקונים,מוסכים ותקלות. חברה ההשכרה דואגת לכל הפרטים ומורידה מכם את העולם הקשור בזה. במידה רבה מדובר בדרך הנוחה ביותר לנהל את מחלקת הרכבים בכל עסק או חברה. השכרה על בסיס יומי מתאימה למי שעובר דירה, מעביר ציוד ואפילו יוצא לטיול של כמה ימים וצריך לנסוע עם ציוד רב.

השכרת רכב פרטי

רוב חברות ההשכרה בארץ מציעות בראש ובראשונה השכרת רכבים פרטיים של חברות שונות: יונדאי, הונדה, סיאט, פיג'ו וכדומה. עלות ההשכרה תלויה בראש ובראשונה בסוג הרכב, כך שיש למשל הבדל בין מחיר השכרת יונדאי אקסנט, יונדאי אלנטרה או יונדאי גטס, שאגב יונדאי גטס הוא אחד הדגמים הפופולאריים ביותר בעולם השכרת הרכב בארץ. שנת ייצור הרכב, סוג הסדרה, מספר הקילומטרים ואורך ההשכרה משפיעים גם הם על העלות. חשוב לדעת שרוב החברות משכירות רכבים פרטיים לנהגים בני 24 ומעלה, אם כי בתוספת תשלום ניתן להשכיר גם לנהגים חדשים. הקפידו להבהיר את כל תנאי ההשכרה, מספר הקילומטרים, שעת ההחזרה ומספר הנהגים שינהגו על הרכב. שמרו אצלכם העתק של החוזה כך שתחסכו מעצמכם בירורים מיותרים ומתישים בשלב מאוחר יותר.

השכרת רכב משפחתי

במקרים רבים, השכרת רכב פותרת לנו הרבה בעיות. אך חשוב להבין שההשכרה צריכה להיעשות בצורה מסודרת, ויש כמה דברים שחשוב לדעת. נניח ששכרנו יונדאי גטס לשלושה ימים. חברת ההשכרה תדרוש מאיתנו להחזיר את הרכב עם כמות דלק זהה לכמות בה נמסר האוטו. יונדאי הוא רכב אמין, אך מה קורה אם ישנה תקלה באמצע הדרך? רוב החברות מעגנות את הביטוח בעצמן ומחפות עליכם במקרה כזה, רק צריך לבדוק זאת מראש. משך ההשכרה המינימאלי הוא 24 שעות וכל שעה נוספת תהיה כרוכה בתשלום אפילו אם מדובר במספר שעות איחור. בעת החתימה על החוזה תידרשו להציג רישיון בתוקף, תעודה מזהה ואמצעי תשלום פרטי שלכם. ללא תעודות אלה חברות ההשכרה לא יסכימו לחתימה.

השכרת רכב לאירועים: לימוזינה

מי לא חלם לנסוע ברכב לימוזינה? השכרת לימוזינה היא לא דבר בלתי אפשרי – ההפך הוא הנכון. חברות רבות החלו להשכיר לימוזינה לאירועים שונים, בתנאים נוחים ובעלויות הוגנות. ברוב המקרים השכרת לימוזינה היא למספר שעות בלבד, אם כי חשוב לדעת שעלות השכרת לימוזינה תהיה כרוכה בתשלום עבור יממה שלמה אפילו אם נתבקשה לכמה שעות.