חברות הסעה רבות מציעות את שירותיהן לקהל הרחב. מתי רצוי ומומלץ לשכור את שירותיה של חברת הסעות? מה חשוב לבדוק ולמה יש לשים לב?

 

השכרת רכב – ליסינג או חברת הסעה?

בארץ פועלות עשרות חברות הסעות וחברות ליסינג לרכבים פרטיים המציעות שירותי השכרת רכב והסעות. מתי כדאי להיעזר בשירות הסעות ? מה עדיף – חברת הסעה או ליסינג ? מה חשוב לדעת ולבדוק?

מתי כדאי לשכור רכב?

  • אין ספק שטיול או הגעה לאירוע עם רכב הרבה יותר נוחה ופשוטה מאשר שימוש בתחבורה ציבורית, כמובן שבסופי שבוע בהם אין גישה לתחבורה ציבורית, השכרת רכב למי שאין רכב בבעלותו חיונית.
  • כאשר אנו מתכננים טיול והרכב המשפחתי קטן מכדי להכיל את הציוד ובני המשפחה גם יחד, גם במקרה בו אנו חוששים שהרכב הפרטי לא יעמוד בתנאי השטח כמו טיול הררי או טיול הדורש נהיגה מרובה.
  • כאשר אנו מארגנים אירוע כמו בר/בת מצווה, אירוע לעובדים וכדומה, מומלץ להשכיר רכב גדול של חברת הסעות . כך נוכל להעניק למשתתפי האירוע הגעה נוחה דרך הסעות ולא לחשוש ממיעוט משתתפים בשל חוסר יכולת להגיע.
  • באירועים משפחתיים כמו ימי הולדת וחגיגיות אחרות נוכל להיות בטוחים שכול המשפחה תגיע בבטחה ברכב אחד של חברת הסעה . עבור אירועים של בני נוער, השכרת רכב דרך חברת הסעות תעניק להורים שקטי נפשי, נהג חברת הסעות ישמש למעשה כנהג תורן.

חברת הסעות או ליסינג?

היתרון הברור של חברת הסעות על פני ליסינג הוא גודל הרכבים ושירות הנהג. בעוד בליסינג יוכלו להציע לכם רכבים פרטיים בעיקר או רכבים בעלי 6 מקומות לכל היותר, חברת הסעות תוכל להעמיד לרשותכם אוטובוסים, מיניבוסים, מידיבוסים או טרנזיטים, בהתאם להיצע ולצורך שלכם. רכב המגיע מחברת הסעות כולל כמובן גם נהג מקצועי שידאג להביא אתכם אל המקום וחזרה בבטחה.

מה חשוב לבדוק בחברת הסעות ?

בראש ובראשונה, חשוב לוודא כי חברת הסעות שבחרתם הינה בעלת רישיון והרכב אותו שכרתם תקין ובעל רישיון רכב בתוקף. על פי חוק, הנהג של חברת הסעה מחויב להציג בפניכם רישיונות אם תדרשו זאת. שנית, מומלץ לבדוק חברות הסעה שונות טרם החלטה ולבחור חברה בעלת שם בענף והיצע רכבים רחב. המלצות ממכרים או בני משפחה הן דרך מצוינת לבחור חברת הזעות. אם אין בנמצא אדם שיוכל להמליץ על חברת הסעות, תוכלו לבדוק דרך האינטרנט חברות שונות בכול הארץ.